Sigarayı bırakmak isteyen avukat "ışın"lanacak Ödevi,Hukuk Ödevleri,
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Hukuk
Sigarayı Bırakmak isteyen Avukat "ışın"lanacak

Sigarayı bırakmak isteyen avukat "ışın"lanacak
alıntı


Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar, uzun yıllardır içtiği sigarayla vedalaşmaya hazırlanıyor. Baroya üye avukatların girişimiyle Ankara Barosu yönetimi, ışınlama yoluyla sigarayı bırakmak isteyenlere tedavi imkanı sundu.

Işınlanma tedavisi gören Vedat Ahsen Coşar , sigara bırakma kampanyasına öncülük . ediyor.

Sigarayla Savaşanlar Vakfı ile baro arasında yapılan anlaşmaya göre , sigarayı bırakmak isteyen avukatlar ışınla tedavi için indirimli 200 YTL ödeyecek. Ankara Barosu Başkan Yardımcısı Hasan Ürel, Başkan Coşar `ın sigarayı bırakıp üç günlük tedaviye girdiğini belirtti. Ürel, topluma örnek olan hukukçuların sigaranın zararlarından kaçınması gerektiğini dile getiriyor.

Ankara Adliyesi `nde kafeteryada sigara içmeyen avukatların talebiyle başlayan sigara içme yasağı farklı bir boyut kazandı. Halka açık alanlarda sigara içmenin kanunen yasak olduğunu belirterek çok sayıda imza toplayan avukatlar, topladıkları imzaları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Ankara Barosu `na iletti. Bazı avukatlar da sigara yasağı konulmasına karşı imza topladı. Başsavcılık, sigara yasağı isteyen avukatların topladığı imzaları dikkate alarak, kafeteryada sigara içilmesini yasakladı. Ankara Barosu da sigara yasağını destekleyerek avukatlara açık alanlarda sigara içilmemesi için uyarıda bulundu. Başsavcılık, duruşma salonları çevresinde sigara içen aralarında avukatlar, adliye personeli ve vatandaşların da bulunduğu çok sayıda kişiye 58`er YTL para cezaları kesti.

Ankara Barosu , sigara yasağına tam destek verirken, zararlarıyla mücadele için de `ışınla tedavi` yoluyla sigarayı bıraktırmak için kampanya başlattı. Baro Başkan Yardımcısı Hasan Ürel, `Meslektaşlarımızın sigarayı bırakmaları için ışınla tedavi merkezine yönlendiriyoruz.` diye konuştu. Baro Başkanı Coşar `la birlikte yönetim kurulundan 3 üyenin sigara içtiğini belirten Ürel, `Başkanımız da tedaviye başladı. Sigarayı en kısa sürede bırakacak.` dedi .

Sigarayla Savaşanlar Vakfı `ndan alınan bilgiye göre, kızılötesi/ enfraruj/ infrared ışınları deri yüzeyinde belirli bölgelere, saniye ile ölçülen sürelerde uygulanarak, vücudun gerektikçe ürettiği, doğal iç denge salgısı olan `endorfinlerin` üretilmesine yardımcı olunuyor. Sigarayı bırakanlarda ilk hafta beyin endorfin ve serotonin salgılama işini gerçekleştiremediğinden vücut zor anlar yaşıyor. Beyin ancak 72 saat sonra eski görevini yapmaya başlıyor. Bu 72 saatlik süre içinde, tiryakinin yoksunluk belirtileri önlenirse, sigarayı bırakması kolaylaşıyor. Işın uygulaması ile beyin yeniden sigaraya gerek duymadan serotonin ve endorfin salgılaması için uyarılıyor ve bundan sonra da beyin eski sağlıklı haline kavuşuyor.

Kaynak:
Zaman

Ekleyen: dataclub.us - 03.01.2012 - 1601 Okuma - 2 Yorum
« Önceki Sonraki »
Hukuk
Sigarayı Bırakmak isteyen
ücretsiz Mevzuat Programı
Boşanma Sürecinde Olanlar
Mal Rejimi Hakkında Emsal
Banka Kartları Ve Kredi K
Öss - Hukuk
Ceza Kanununun Amacı
Ceza Sorumluluğunun şahsî
Suça Teşebbüs
Faillik
Cezalar
Avukatlik Kanunu
Hukuk Baslangici - Hukuk
Borçlar Hukuku Özeti
Marka?? (toptan Satma Yet
Hukuk Sözlüğü Ç
Hukuk Sözlüğü G
Hukuk Sözlüğü I
Hukuk Sözlüğü O
Hukuk Sözlüğü Ö
Tüm Hukuk

 
 
Copyright © 2007 ders.sevdamisali.net Her Hakkı Saklıdır. BuSrA & KaaN | Bilği Arşivi | Bize Ulaşın
0.0276 saniyede üretildi. //V3.1
Dostlarımız:  Bilği - Sohbet

Siteni Ekle Sitekayit.com Ödev